Devam Eden Projeler


Timet Tim Üretim A.Ş. “Demir Dışı Metallerden Endüstriyel ve Medikal Ürünlerin İmalatı” konulu yatırım projesine başladı.

Titanyum, Titanyum Alaşımları, İnkonel, Monel gibi demir dışı metaller Türkiye’de üretilmemekte ve yüksek bedelle yurt dışından ithal edilmektedir.

Amacımız; söz konusu ürünleri yarı mamul olarak ithal edip işlemek suretiyle Ülkemize katma değer yaratmak ve ithal ikamesi sağlamaktır.

Bu amaç doğrultusunda; gelişen Ulusal ve Uluslararası konjonktürde doğru pozisyon alabilmek adına yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucu, KARS ilinde yatırım yapılması ve yatırımla ilgili olarak Bölgesel Teşviklerden yararlanabilmek amacıyla Teşvik Belgesi müracaatında bulunularak toplam 4.492.070 TL yatırım bedelli Teşvik Belgesi, 05.02.2014 tarihi itibarıyla alınmıştır.  
Müteakiben;

-Teşvik başvurusu sonrası dönemde Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş’den; KARS OSB’de, 507 ada, 6 parsel sayılı, 24.302,82 m2 yüzölçümlü taşınmaz, 11.08.2014 tarihinde satın alınmıştır.

Teşvike konu yatırımla 22 ilave personel istihdam edilecektir.

Tesislerimizde; Titanyum, Titanyum Alaşımları, İnkonel, Monel, Alüminyum, Zirkonyum, Hastelloy vb. Demir dışı metaller; haddeleme, talaşlı imalat, mekanik kalıp üretimi, döküm ve dövme işleri, metal presleme ve metal sıvama işleri, elle ve şahmerdanla metal dövme-şekillendirme işleri yapılarak endüstriyel ve medikal ürün haline getirilecektir.
Üretim süreçlerimizde, Yurt dışından ithal edeceğimiz makinalar ve kendi projemiz olan birçok talaşlı, kaynaklı, silindir, haddeleme tesisleri ile Medikal malzeme üretiminde kullanılan Hidroksepatit kaplama teknolojisi ve Titanyum Renklendirme Teknolojisini ülkemize kazandırmak için bilinen imalat teknolojileri uygulanacaktır. Üretim faaliyetlerimiz, etkinlik ve yeterliliğin arttırılmasına dönük olarak Bilgisayar destekli tasarım ve testler ile Bilgisayar destekli üretim ve kalite kontrolüne dayalı olacak, Parça Programlama, Kalite Kontrol, Proses Planlama ve Robotik süreçlerini içerecektir.


 

 

 

 

 


 
TİMET TİM ÜRETİM A.Ş. Timet Tim A.Ş olarak Titanyum alaşımları,Hastelloy,Monel,İnkonel,Nikel özel ilgi ve dolayısıyla ihtisas ister. Titanyum alaşımlarında UZMANLAŞMIŞ KADROYA SAHİP ender firmalardanız. TİMET TİM A.Ş. İki ayrı tesisde Toplam 25100 m2 alanda 4205 m2 Kapalı alanıyla ;Titanyum Hadde,döküm,TIG/MIG Kaynak,Lazer Kaynak ..>>
 
Titanyum
Monel Çelik
Hastelloy
Inkonel
Takip Edin
Copyright 2013 © TİMET TİM
 
Bu web sayfası SERHAT Kalkınma AJansı'nın destekledği "Yeni Teknoloji Makine-Ekipmanla rekabet Gücünün Artırılması ve İhracat Altyapısının Oluşturulması Projesi" kapsamında hazırlanmıştır İçerik ile ilgili tek sorumluluk TİMETTİM ANONİM ŞİRKETİ'ne aittir ve SERHAT Kalkınma Ajansı'nın görüşlerini yansıtmaz.